fot. PAP/Maciej Kulczyński

Nie żyje czwarty górnik z kopalni Rudna

Nie żyje czwarty górnik poszukiwany po wstrząsie w należącej do KGHM kopalni Rudna w Polkowicach – poinformował dyrektor kopalni Rudna Paweł Markowski. Zaznaczył też że akcja ratunkowa nadal trwa.

– Akcja trwa dalej, próbujemy lokalizować czterech następnych górników, wiemy mniej więcej w którym miejscu są, w tej chwili próbujemy ich dokładnie zlokalizować. Według informacji ratowników, całe wyrobisko, w którym doszło do wypadku, w całości wypełnione jest dosyć grubymi skałami. Na tą chwilę ratownicy nie znaleźli żadnych pustek. Natomiast wcale to nie oznacza, że nie ma szansy, że takie pustki będą – powiedział Paweł Markowski.

Wczoraj wieczorem w kopalni Rudna w Polkowicach doszło do silnego wstrząsu, który władze kopalni oceniają na 8 w skali Richtera.

W związku z tragedią KGHM zamierza ogłosić czterodniową żałobę. Zostanie także odwołana część imprez związana z przypadającą w niedzielę Barbórką.

Kopalnia Rudna jest największą kopalnią miedzi w Europie i jedną z największych głębinowych kopalni tej rudy na świecie.

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj