fot. PAP/Marek Zakrzewski

Życzenia Prymasa Polski ks. abp. Wojciecha Polaka

W świętą noc Narodzenia Pańskiego Bóg wkracza w świat nienawiści, złości i podziałów. Przychodzi do ludzkich serc, by je uleczyć i uzdrowić. Prymas Polski ks. abp Wojciech Polak w przesłaniu na święta Bożego Narodzenia złożył życzenia wszystkim Polakom.

Ks. arcybiskup Przypominał jednocześnie słowa św. Jana Pawła II, który powiedział, że w Jezusie Chrystusie „człowiek odnajduje swoją właściwą wielkość, godność i autentyczną wartość swego człowieczeństwa”.

Z Jezusem rodzi się i odnawia radość, z Jezusem wchodzi w ten świat Niebo, aby stać się w nim obecnością. Moi Drodzy, w tym czasie Narodzenia Pańskiego przeżywamy przyjście Boga do człowieka. Kiedy Bóg wchodzi w nasze życie – życie pełne lęków, trosk, niepewności, słabości i pustki – pragnie wypełnić Je sobą. To, co jest naznaczone grzechem – pragnie odkupić i zbawić; to, co doświadczone śmiercią – ocalić i wskrzesić; to, co zainfekowane egoizmem, słabością, złością, przewrotnością człowieka  – prawdziwie odnowić i odrodzić – zaznacza ks. abp Wojciech Polak.

W przesłaniu Prymas Polski zwraca się też z apelem, by czas Bożego Narodzenia „otworzył nasze serca na Jezusa Chrystusa i pozwolił, że z nową mocą i radością nieść będziemy Go do innych, jak pasterze z Betlejem”.

Na zakończenie prymas Polski składając życzenia Polakom wyraził nadzieję, że doświadczenie spotkania z Nowonarodzonym „umocni nas i sprawi, że jeszcze mocniej będziemy uczniem-misjonarzem”.

RIRM

drukuj