fot. poland.arcelormittal.com

Związkowcy prowadzą rozmowy z ArcelorMittal Poland

W poniedziałek odbędzie się kolejna runda rozmów związkowców z koncernu hutniczego ArcelorMittal Poland z zarządem spółki. Dotychczasowe rozmowy nie przyniosły porozumienia.

Pomimo braku porozumienia, debatujący deklarują chęć do dalszych rozmów. Strona społeczna nie przyjęła propozycji pracodawcy i przedstawiła własne postulaty. Dotyczą one podwyżki płac, wypłaty nagród za ubiegły rok, a także objęcia pracowników programem gwarantującym szybki i bezpłatny dostęp do specjalistycznej opieki medycznej.

Stanisław Szrek, wiceprzewodniczący „Solidarności” w dąbrowskim oddziale ArcelorMittal Poland, podkreśla, że z obecnymi propozycjami zarządu porozumienie nie jest możliwe.

– Wystąpienie wszystkich związków zawodowych opiewało na kwotę 300 złotych. No więc do 300 zł jest jeszcze bardzo daleko, żeby dojść do porozumienia. Czekamy na dalsze propozycje od pracodawcy. Oczywiście rozumiemy sytuację, jaka występuje w kraju, nie tylko w świecie – recesja i obawy przed Chinami. Dokładnie to rozumiemy, ale my też patrzymy na to trochę z innej strony. Czy jest tak, czy tak – żyć trzeba. Idzie do góry wszystko, i media i tak dalej. Tutaj nikt nie pyta, czy pracownik, rodzina będzie miała za co żyć, z czego zapłacić (…). A więc my idąc naprzeciw tym działaniom występujemy do pracodawcy o jakiekolwiek rekompensaty w tym celu – mówi Stanisław Szrek, wiceprzewodniczący „Solidarności” w dąbrowskim oddziale ArcelorMittal Poland.

ArcelorMittal Poland jest największym producentem stali w Polsce. Koncern skupia ok. 70 proc. potencjału produkcyjnego polskiego przemysłu hutniczego.

Wraz ze spółkami zależnymi jest w nim zatrudnionych ponad 14 tys. osób.

RIRM

drukuj