Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=828122

ZUS otrzymał przeszło 62 tysiące wniosków o wsparcie w ramach tarczy antykryzysowej

Co najmniej 62 tysiące – tyle wniosków o wsparcie z instrumentów przewidzianych w tarczy antykryzysowej wpłynęło do wczoraj do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych – przekazała prezes ZUS.

Prof. Gertruda Uścińska powiedziała Redakcji Informacyjnej Radia Maryja, że dynamika napływania wniosków jest bardzo wysoka. Na koniec drugiego dnia obowiązywania pakietu antykryzysowego ZUS odnotował m.in. co najmniej 48 tys. wniosków o zwolnienie ze składek na 3 miesiące.

– Przed 19.00 2 kwietnia myśmy już przyjęli przez nasze systemy informatyczne, zresztą przygotowane w błyskawicznym tempie, 48 tysięcy wniosków o zwolnienie ze składek, a więc proszę zobaczyć, jest to drugi dzień stosowania tych przepisów. Podobnie znaczne jest zainteresowanie tymi wnioskami o świadczenie postojowe, a więc to jest 13 tysięcy takich wniosków, ale również o ulgę w odroczeniu terminu płatności czy rozłożeniu na raty mamy tysiąc wniosków – wskazała prof. Gertruda Uścińska.

Przepisy tzw. tarczy antykryzysowej mają złagodzić skutki wprowadzonych ograniczeń związanych z przeciwdziałaniem epidemii koronawirusa.

Przedsiębiorcy mogą wnioskować m.in. o czasowe zwolnienie ze składek ZUS, dofinansowane wynagrodzeń pracowników w czasie przestoju, a mikro- przedsiębiorcy – o niskooprocentowaną pożyczkę.

RIRM

drukuj