Znaleziono ciało Jarosława Przygodzkiego z PIS

Ciało samorządowca z raną postrzałową znaleziono w gminie Końskie poinformowała policja. Informację o śmierci radnego podał na stronie internetowej Urząd Marszałkowski w Kielcach.

Podkom. Grzegorz Dudek, rzecznik Komendy Wojewódzkiej w Kielcach powiedział, że ciało 48-letniego mężczyzny znaleziono około południa w gminie Końskie, nieopodal jego miejsca zamieszkania. „Będziemy wyjaśniać okoliczności śmierci tego człowieka. Wstępnie możemy wykluczyć, aby ktoś przyczynił się do jego śmierci” – powiedział rzecznik świętokrzyskiej KWP.

Po południu wstępne czynności na miejscu zdarzenia zakończyła także prokuratura. „Układ sytuacyjny na miejscu zdarzenia wskazuje raczej na śmierć samobójczą. Niemniej jednak do chwili zebrania materiału dowodowego i oceny prawdopodobieństwa wszystkich wersji nie możemy wykluczyć żadnej ewentualności” – wyjaśnił prokurator Rafał Orłowski z Prokuratury Okręgowej w Kielcach.

„Samochód, dokumenty, wszystko wskazuje na to, że jest to rzeczywiście wiceprzewodniczący sejmiku” – dodał prokurator. Zaznaczył jednak, że ze względu na rodzaj obrażeń ustalenie tożsamości jest utrudnione. Na stronie internetowej urzędu marszałkowskiego zamieszczono pożegnanie Przygodzkiego.

Wiceprzewodniczący sejmiku województwa świętokrzyskiego, Jarosław Przygodzki był radnym III i IV kadencji. Do sejmiku kandydował z okręgu obejmującego powiaty konecki, skarżyski i starachowicki. Należał do Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości. Był nadleśniczym w Nadleśnictwie Barycz (powiat konecki). Miał 48 lat. Politycy PIS wspominają go, jako człowieka niezwykle sumiennego, zaangażowanego społecznie.

Był osobą odpowiedzialną, był bardzo zaangażowanym działaczem PIS. Był otwarty na ludzi, był osobą otwartą, ciepła. Nie należał do tych, którzy mogą mieć wrogów – powiedziała pos. Maria Zuba z PIS. 

 

Wypowiedź Marii Zuby:


Pobierz Pobierz

 

PAP/RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl