Z. Ziobro: są już efekty w śledztwie ws. śmierci Jolanty Brzeskiej

Wznowione śledztwo ws. śmierci Jolanty Brzeskiej przynosi już efekty powiedział minister sprawiedliwości, Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro.

Zaznaczył, że w prowadzeniu tej sprawy popełniono wcześniej rażące zaniechania. Minister przypomniał, że śledztwo ws. śmierci Jolanty Brzeskiej wznowiono na jego polecenie.

– Muszę państwu powiedzieć, że ono już przynosi efekty. Nie są to jeszcze efekty wystarczające do tego, aby stawiać osoby przed sądem, dlatego że przed sądem wszystkie wątpliwości muszą być i będą tłumaczone na korzyść oskarżonego i to jest zasada, którą szanujemy i będziemy szanować, ale te efekty pokazują, że mieliśmy do czynienia z rażącymi zaniechaniami. Jeżeli sprawę zabójstwa można było de facto zamieść i się nią nie interesować, to co dopiero tysiące kradzionych nieruchomości. Taka była skala bezprawia, która działa się tutaj, można powiedzieć pod oknami włodarzy stolicy i rządu Donalda Tuska oraz PO. Teraz prokuratura działa, ale to nie dzieje się jak za sprawą czarodziejskiej różdżki, z dnia na dzień. To jest rzetelna, profesjonalna praca, która przyniesie na pewno efekty – podkreślał minister Zbigniew Ziobro.

Spalone ciało Jolanty Brzeskiej, działaczki Warszawskiego Stowarzyszenia Lokatorów, znaleziono w marcu 2011 r. na terenie południowej Warszawy, w Parku Kultury w Powsinie.

Śledztwo formalnie dotyczyło nieumyślnego spowodowania śmierci. Prokuratura pochylała się jednak również nad innymi wersjami, zakładającymi m.in. zabójstwo lub samobójstwo.

RIRM

drukuj