fot. sxc.hu

Zarzuty korupcyjne wobec byłego wiceszefa IMGW

Zarzut przekroczenia uprawnień w celu przywłaszczenia 16 tys. zł postawiła prokuratura Łukaszowi L., byłemu wiceszefowi Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Pieniądze z IMGW były wiceszef instytutu miał wyprowadzać z pomocą biznesmena Piotra K. Śledczy chcą aresztu dla Łukasza L.

Jak ustalili prowadzący śledztwo, mechanizm przestępstwa był taki, że instytut miał umowę na działania marketingowe z prywatnym przedsiębiorcą i w ramach rozliczeń z tytułu tej umowy przedsiębiorca miał zwrócić IMGW prawie 17 tys. zł.

ABW zatrzymała wczoraj dwie osoby z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w związku z nieprawidłowościami i zabezpieczyła dokumentację.

– Łukaszowi L., a więc byłemu zastępcy dyrektora Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, prokurator przedstawił zarzut przekroczenia uprawnień oraz przywłaszczenia kwoty 16 tys. zł na szkodę instytutu. Piotrowi K. prokurator przedstawił zarzut poświadczenia nieprawdy w dokumencie w postaci faktury, jak również pomocnictwa. Łukasz L. nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Złożył zeznani odmienne od zebranego materiału dowodowego i w jego zakresie prokurator skierował wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Natomiast Piotr K. przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu oraz złożył wyjaśnienia zgodne z ustalonym stanem faktycznym – powiedział Przemysław Nowak, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Łukaszowi L. w 2012 r. był wicedyrektorem IMGW odpowiedzialnym za sprawy administracji, informatyki i marketingu. Do zatrzymania pracował on w Instytucie jako główny specjalista. IMGW to ośrodek naukowy nadzorowany przez ministra środowiska.

RIRM

drukuj