fot. https://www.facebook.com/niemaGOtu

Zapraszamy na koncert „Przyjdźcie do Mnie wszyscy…” oraz na Marsz za Życiem w Przemyślu

Dokładnie w Dniu Ojca, 23 czerwca 2024 roku, o godz. 15.30 w Przemyślu odbędzie się koncert „Przyjdźcie do Mnie wszyscy…” oraz Marsz za Życiem. Organizatorami wydarzenia są Fundacja 3 Serca i Męski Różaniec w Przemyślu. To spotkanie – jak wyrażają nadzieję organizatorzy – będzie dla przemyślan i mieszkańców archidiecezji przemyskiej okazją do bliższego zapoznania się z życiem Kościoła i pięknem wspólnot, jak również będzie to okazja do bliższego poznania historii błogosławionej Rodziny Ulmów, popularyzacji modlitwy różańcowej oraz integracji rodzin. Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Radio Maryja i TV Trwam.

Dzień Ojca to wyjątkowy czas, kiedy chcemy zauważyć, ale także podziękować za ogromną rolę, jaką pełnią ojcowie w rodzinie. W tym dniu w Przemyślu odbędzie się wyjątkowe wydarzenie.

Naszym celem jest zorganizowanie koncertu w sercu Przemyśla (na przemyskim Rynku) o charakterze ewangelizacyjnym, integrującym społeczność lokalną, jak również ukazanie piękna działalności Kościoła powszechnego we wspólnotach, gdzie gwiazdą wieczoru będzie zespół „niemaGOtu”. Chcemy też, aby patronem naszego wydarzenia była błogosławiona rodzina Ulmów, w sposób szczególny Józef Ulma jako wzór Ojca. Dlatego do Przemyśla zapraszamy wspólnoty i rodziny z terenu archidiecezji przemyskiej – podkreślił Dariusz Lasek, prezes Fundacji 3 Serca, lider Męskiego Różańca w Przemyślu.

W tym dniu nie będzie można narzekać na brak atrakcji, ponieważ twórcy spotkania mają wiele do zaoferowania dla każdego.

Planujemy m.in. konkursy, dmuchany plac zabaw, występy wokalne i instrumentalne zainteresowanych wspólnot. Nasze wydarzenie będzie też okazją, aby świętować 5. rocznicę istnienia i działalności Męskiego Różańca w Przemyślu, z tego tytułu chcemy także rozdać każdemu uczestnikowi różaniec, propagując w ten sposób modlitwę różańcową – wskazują organizatorzy.

Program wydarzenia:

15.30: Msza św. w przemyskiej archikatedrze pod przewodnictwem JE ks. abp. Adama Szala,

16.30: Marsz za Życiem ulicami Przemyśla do pomnika św. Jana Pawła II,

17.00: uroczyste otwarcie wydarzenia (pl. Niepodległości, przy pomniku św. Jana Pawła II),

17.15: prezentacja grup, atrakcje dla dzieci (dmuchany plac zabaw, malowanie twarzy, konkursy) ewangelizacja, przekazanie uczestnikom Marszu różańców, 19.00: koncert zespołu niemaGOtu (rynek Starego Miasta)

20.30: zakończenie

Organizatorami wydarzenie są: Fundacja 3 Serca i Męski Różaniec w Przemyślu, Bractwo św. Józefa (przy klasztorze oo. Karmelitów w Przemyślu), Posłani w Duchu Świętym (parafia św. Marii Magdaleny oo. Franciszkanów w Przemyślu), Wojownicy Maryi Przemyśl, PCKiN Zamek, Caritas Archidiecezji Przemyskiej.

Patronatem honorowym wydarzenie objął J.E. ks. abp Adam Szal, metropolita przemyski; ks. bp Stanisław Jamrozek; prezydent miasta Przemyśla, Wojciech Bakun; starosta powiatu przemyskiego, Bożena Ryczan.

radiomaryja.pl/Fundacja 3 Serca

drukuj