PAP/Jakub Kaczmarczyk

Zakończyła się druga tura wyborów samorządowych

Dobiegła końca druga tura wyborów samorządowych. Według sondażu Ipsos prezydentem Krakowa został Aleksander Miszalski, który pokonał Łukasza Gibałę, tu jednak wynik jest na tyle bliski, że trzeba poczekać na oficjalne dane. We Wrocławiu Jacek Sutryk zdecydowaną ilością głosów pokonał Izabelę Bodnar. Prezydentem Rzeszowa, według sondażu, zostanie Konrad Fijołek.

Frekwencja na godzinę 17.00 była niższa niż adekwatna o tej porze w pierwszej turze wyborów.

– Wydano karty do głosowania 3 986 285 osobom uprawnionym, co stanowi 33,17 procent w stosunku do liczby osób uprawnionych do udziału w tych wyborach (…). Najwyższa frekwencja jest w województwie lubelskim i wynosi tam 37,5 procent – poinformowała Państwowa Komisja Wyborcza.

Wybory przebiegły w spokojnej atmosferze. Nie zabrakło jednak incydentów. W jednej z gmin aktualny wójt wraz z zastępcą mieli dowozić do komisji wyborców prywatnymi samochodami. Pojazd chciał zatrzymać kontrkandydat.

– Ponieważ tamten nie chciał się zatrzymać, więc kilkadziesiąt metrów jechał na masce tego samochodu. Pan, który odbył tę podróż na masce, został dowieziony na SOR, natomiast kierującemu samochodem policja zatrzymała dokument uprawniający do kierowania pojazdami – mówił Wojciech Sych, zastępca przewodniczącego PKW

Głosowanie zakończyło się o godzinie 21.00.

– Podsumowanie tego wszystkiego i ostateczny wynik wyborów poznamy, kiedy wszystkie protokoły z obwodowych komisji wyborczych trafią do terytorialnej komisji gminnej bądź miejskiej, a także kiedy terytorialna komisja sporządzi swój protokół i przedstawi go komisarzowi wyborczemu, który go zatwierdzi. To będzie wynik wyborów w danej gminie – oznajmiła Magdalena Pietrzak, szef Krajowego Biura Wyborczego

Państwowa Komisja Wyborcza zachęciła do śledzenia wyników wyborów na stronie internetowej. To tam na bieżąco będą spływać dane z poszczególnych komisji.

TV Trwam News

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl