Zakończone obrady komisji ws. projektu o Sądzie Najwyższym

Sejmowa komisja sprawiedliwości negatywnie zaopiniowała wszystkie poprawki opozycji do projektu o SN; pozytywnie zaopiniowała zaś poprawki PiS.

Po zakończeniu blokowych głosowań obrady komisji zamknięto ok. godz. 0.30 w nocy. Szef komisji Stanisław Piotrowicz (PiS) podkreślał, że opozycja chciała zastosować wszystkie środki, włącznie z przemocą, by sparaliżować prace komisji. Dodał, że poprawki będą w czwartek głosowane na forum Izby.

„Tu chodzi tylko o zaopiniowanie” – dodał pos. Stanisław Piotrowicz.

Według PO blokowe głosowanie poprawek ze względu na przynależność klubową wnioskodawców „było absurdem”. Barbara Dolniak (N) stwierdziła, że zgodnie z Regulaminem Sejmu można głosować łącznie tylko takie poprawki, których przyjęcie lub odrzucenie rozstrzyga o innych poprawkach.

Borys Budka (PO) mówił z kolei, że nie można łącznie głosować poprawek, które dotyczą także wyboru członków KRS – których nie było w pierwotnym przedłożeniu posłów PiS o SN. „Idąc tym tropem jutro do Kodeksu postępowania cywilnego wrzucicie opłatę paliwową” – oświadczył.

PAP/RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl