Zakłamywanie prawdy historycznej

W niemieckiej prasie nieustannie pojawiają się artykuły mówiące o rzekomych polskich gettach i obozach śmierci z czasów II wojny światowej. To Niemcy ponoszą odpowiedzialność za Holocaust i obozy koncentracyjne, a nie Polacy – przypomina ambasada RP w Berlinie.

Niemcy chcą zrzucić z siebie odpowiedzialność za zbrodnie popełnione w czasie II wojny światowej. Twierdzenia o rzekomym istnieniu „polskich obozów zagłady” wskazują, że Niemcy chcą wybielić własną historię. Niemiecka polityka historyczna chce zrzucić odpowiedzialność za zbrodnie niemieckie na Polskę.

Polska ambasada w Berlinie interweniowała, gdy niemiecki portal użył kłamliwego sformułowania mówiącego o „polskich gettach i obozach”. W efekcie niemiecka strona zmienił sformułowanie na „getta utworzone przez nazistów”.

„Zwróciliśmy się do HNA_online o natychmiastowe usunięcie niewłaściwego, mylącego i szkalującego Polskę sformułowania. Przypomnieliśmy redakcji, że w okupowanej Polsce były wyłącznie niemieckie getta i obozy, zbudowane i obsługiwane przez nazistowskie Niemcy” – wskazała ambasada RP w Berlinie.

W ostatnim czasie podobne sformułowania w niemieckiej prasie pojawiały się kilkukrotnie. Działania polskiej ambasady doprowadzają jednak do odkłamywania historycznej prawdy fałszowanej przez Niemców.

Dziś szczególnie ważne jest uświadamianie i edukacja młodego pokolenia o historycznej prawdzie.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl