Zachodniopomorskie: 2 kąpieliska nad Bałtykiem zamknięte przez sanepid

Kąpieliska przy plaży centralnej w Ustroniu Morskim oraz przy plaży „Rusinowo” w Jarosławcu zamknął w czwartek sanepid. Zakaz kąpieli obowiązuje ze względu na przekroczoną normę bakterii E. coli.

Serwis kąpieliskowy Głównego Inspektoratu sanitarnego podał, że w czwartek do odwołania sanepid zamknął kąpielisko w Ustroniu Morskim (przy plaży centralnej), a także w Jarosławcu (przy plaży „Rusinowo”). Wprowadzono tam zakaz kąpieli ze względu na przekroczenie w wodzie norm bakterii Escherichia coli.

Jeszcze w czwartek kołobrzeski sanepid pobrał z kąpieliska w Ustroniu Morskim próbki wody do ponownego badania. Sławieńscy inspektorzy sanitarni w Jarosławcu zrobią to w piątek.

Na kąpielisku w Ustroniu Morskim od 9 sierpnia przez 3 dni obowiązywał już zakaz wchodzenia do wody ze względu na przekroczenie normy bakterii E. coli.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl