fot. PAP/EPA

Zachmurzenie umiarkowane  

Jak informuje IMGW, Europa północno-zachodnia i zachodnia będzie w zasięgu niżu znad północnej Anglii w strefie układu frontów atmosferycznych. Południowa i wschodnia Europa będzie w obszarze podwyższonego ciśnienia.

Polska zachodnia i północno-zachodnia będzie w zasięgu niżu znad Anglii w strefie frontu atmosferycznego, pozostałe obszary będą w podwyższonym ciśnieniu, w dość chłodnej, polarno-morskiej masie powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1000 hPa.

W czwartek na wschodzie kraju początkowo zachmurzenie duże, później większe przejaśnienia i rozpogodzenia. Początkowo miejscami zanikające opady deszczu ze śniegiem i deszczu, możliwe również silne zamglenia lub mgły, powodujące spadek widzialności do 200 m. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, na zachodzie stopniowo wzrastające do dużego. Po południu na zachodzie i północy kraju miejscami opady deszczu.

Temperatura maksymalna od 2, 3 st. na wschodzie do 5, 6 st. na zachodzie. Wiatr przeważnie umiarkowany, okresami dość silny w porywach na wybrzeżu i w obszarach podgórskich do 65 km/h, a wysoko w górach do 80 km/h, południowo-zachodni i południowy.

W nocy z czwartku na piątek na południowym-wschodzie zachmurzenie małe i umiarkowane, a na pozostałym obszarze kraju umiarkowane i duże. Na północy kraju okresami słabe opady deszczu.

Temperatura minimalna od -2 st., -1 st. na wschodzie kraju, około 1 st. w centrum do 4, 5 st. na zachodzie. Temperatura minimalna wystąpi w pierwszej połowie nocy. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach na wybrzeżu i w obszarach podgórskich do 60 km/h, a wysoko w górach do 90 km/h, południowo-zachodni i południowy.

W piątek na południowym-wschodzie zachmurzenie małe i umiarkowane, a na pozostałym obszarze kraju umiarkowane i duże. Na północy i zachodzie kraju okresami słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 4, 6 st. na północy kraju, 7, 8 st. w centrum do 10, 11 st. na południu. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, okresami porywisty, w górach do 100 km/h, południowo-zachodni i południowy.

W Warszawie w czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura maksymalna 4 st. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże.

Temperatura minimalna 2 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowy. W piątek zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna 7 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy.

PAP

drukuj