Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami

Jak informuje IMGW, Europa wschodnia i częściowo północna oraz rejon Wysp Brytyjskich będą pod wpływem niżów, nad pozostałymi obszarami kontynentu będzie dominował słaby wyż znad Alp. Polska początkowo znajdzie się w zasięgu niżu, którego ośrodek znad Bałtyku przemieści się nad Łotwę. Od zachodu rozbuduje się słaby klin wyżowy. Z zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarnomorskie.

W piątek w kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, przelotne opady deszczu, w rejonach podgórskich opady deszczu ze śniegiem i śniegu, w górach śniegu. Temperatura maksymalna wyniesie od 4 st. na Suwalszczyźnie do 8 st. na Dolnym Śląsku. Wiatr na południu umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, wysoko w górach do 80 km/h, na pozostałym obszarze dość silny, w porywach do 90 km/h, na Wybrzeżu dość silny i silny, w porywach do 100 km/h, od zachodu stopniowo słabnący, z kierunków zachodnich.

W nocy z piątku na sobotę na południu zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami, na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, przelotne opady deszczu, na północnym wschodzie deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura minimalna od 3 do 4 st. nad morzem, od 0 do 3 st. na przeważającym obszarze, od 0 do -3 st. na południu. Wiatr na północy, w centrum i na wschodzie umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h, na pozostałym obszarze umiarkowany i porywisty, stopniowo słabnący, zachodni i północno-zachodni.

W Warszawie w piątek zachmurzenie duże, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie 6 st. Wiatr dość silny i porywisty, w porywach do 70 km/h, zachodni. W nocy zachmurzenie duże, przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna wyniesie 3 st. Wiatr dość silny i porywisty, w porywach do 70 km/h, stopniowo słabnący, zachodni. W sobotę zachmurzenie duże. Temperatura maksymalna 5 st. Wiatr umiarkowany, zachodni.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 992 hPa i będzie rosło.

RIRM/PAP

drukuj