,,Z rodziną najlepiej” – Marsz dla Życia w Poznaniu

Ulicami Poznania po raz kolejny przejdzie dziś Marsz dla Życia. Manifestacja promująca przywiązanie do wartości rodzinnych oraz poszanowanie dla życia od poczęcia do naturalnej śmierci w tym roku przebiegać będzie pod hasłem: ,,Z rodziną najlepiej”.

Tegoroczny marsz poprzedzi festyn rodzinny na pl. Wolności. Jego rozpoczęcie planowane jest na godz. 14.30. Podczas festynu odbędzie się koncert zespołu Risen. Zespół nagrał w tym roku specjalny teledysk będący zaproszeniem na poznański Marsz dla Życia. Można obejrzeć go tutaj.

W trakcie imprezy głos zabierze również ks. abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański i przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Początek marszu o godz. 15.45. Uczestnicy przejdą ulicami od pl. Wolności do Katedry Poznańskiej, gdzie na zakończenie o godz. 17.00 odprawiona zostanie Msza św. Eucharystię poprzedzą śpiewy i tańce lednickie.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęły m.in. Radio Maryja, Telewizja Trwam i „Nasz Dziennik”.

Ubiegłoroczny poznański Marsz dla Życia odbył się pod hasłem: „Czas na życie”. Uczestniczyło w nim kilka tysięcy osób.

Marsze dla Życia są inicjatywą ogólnopolską. Pierwsza taka manifestacja odbyła się  w Warszawie w 2006 roku.,,Z rodziną najlepiej” – Marsz dla Życia w Poznaniu

RIRM

drukuj