XX Międzynarodowe Sympozjum z cyklu „Przyszłość Cywilizacji Zachodu” @KUL_Lublin

„Odkłamać słowo – spór o miejsce retoryki w kulturze” – to temat międzynarodowego sympozjum, które odbywa się na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. To już 20. edycja naukowego wydarzenia z cyklu „Przyszłość Cywilizacji Zachodu”. Sympozjum wraz z lubelską uczelnią organizują WSKSiM w Toruniu, a także Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Prelegenci rozmawiają o kwestiach związanych z retoryką oraz kulturą słowa. W wydarzeniu uczestniczyła m.in. dr hab. Imelda Chłodna-Błach.

Jak powiedziała, nauczycielom zależy na tym, by retoryka wróciła do nauczania powszechnego na wszystkich etapach edukacji.

– Nie tylko na poziomie uniwersytetów, ale również na poziomie szkół średnich i szkół podstawowych. Tego jak mówić, powinniśmy uczyć się od najmłodszych lat. Jest to ważne dla nas wszystkich na każdym etapie kształcenia. Mamy nadzieję, że konferencja uświadomi to słuchaczom, a widzimy, że zainteresowanie jest bardzo duże – powiedziała dr hab. Imelda Chłodna-Błach.

Sympozjum potrwa do jutra. W piątek swoimi doświadczeniami ws. nauczania retoryki będą dzielić się nauczyciele.

Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem ministra edukacji i nauki dr hab. Przemysława Czarnka. Patronat medialny objęły m.in. Radio Maryja i Telewizja Trwam.

RIRM

drukuj