fot. flickr.com

Wznowienie lotów do strefy Schengen – od 30 września

Od 30 września zostaną wznowione loty do całej strefy Schengen, w tym m.in. do Hiszpanii. Na liście państw z zakazem połączeń lotniczych pozostaną nadal m.in. Stany Zjednoczone.

Projekt wznowienia lotów do wybranych państw trafił dzisiaj pod obrady rządu. Powodem decyzji o wznowieniu połączeń lotniczych jest październikowy spadek w ruchu lotniczym. Przewoźnicy sami odwołują lub zawieszają część połączeń. Tak dzieje się co roku – poinformował wiceminister infrastruktury Marcin Horała.

Od 30 września miałyby powrócić połączenia do całej strefy Schengen. W tym do Hiszpanii. Mimo to reżim bezpieczeństwa epidemiologicznego zostanie utrzymany na wszystkich lotniskach w Polsce. Lista krajów objętych zakazem lotów będzie ulegać zmianie w momencie, kiedy państwa będą rezygnować z obowiązkowych testów na COVID-19 przed wejściem do samolotu.

Jeśli projekt wejdzie w życie, na liście państw objętych zakazem lotów pozostaną m.in. Brazylia, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Izrael i Stany Zjednoczone. Rozporządzenie będzie obowiązywać do 13 października.

 

TV Trwam News

drukuj