Wyruszył XIV Międzynarodowy Rajd Katyński

Z Warszawy wyruszył XIV Międzynarodowy Rajd Katyński. Motocykliści w ciągu trzech tygodni odwiedzą m.in.: Rosję, Ukrainę, Bułgarię, Turcję i Węgry.

Uczestnicy wyruszyli dziś o godzinie 9:00 sprzed Grobu Nieznanego Żołnierza na pl. Piłsudskiego w Warszawie, skąd pojadą w stronę przejścia granicznego w Brześciu. Do stolicy wrócą 14 września. Zakończenie rajdu odbędzie się o godz. 14:00 przed Pomnikiem Katyńskim.

Motocykliści odwiedzą Polaków Kresowych na Polesiu, Wołyniu, czy Podolu, a  także  miejsca związane z historią Polski.

– W tym roku jedziemy do Warny. Będziemy oczywiście w Orszy – to jest pięćsetlecie bitwy pod Orszą. Będziemy również pod Cecorą. Pojedziemy do potomków powstańców listopadowych, do Turcji, do Adampola, wracając odwiedzimy w Belgradzie miejsce, gdzie zginął Zawisza Czarny. Odwiedzimy tam także miejsce, gdzie jest grób 17 polskich pilotów, którzy lecieli do Warszawy z pomocą dla Powstania Warszawskiego i tam zostali zestrzeleni. Będziemy w Budapeszcie – mówię o tym, bo to miejsce nowe. Dotychczas nie jeździliśmy w te miejsca po Europie – jeździliśmy na Kresy Rzeczpospolitej – mówił Wiktor Węgrzyn, Komandor Rajdu Katyńskiego.

Rajdowi Katyńskiemu towarzyszyć będą: III Zlot Motocyklowy w Ponarach, V Zlot Motocyklowy w Hucie Pieniackiej oraz Rajd Warneński. Szczegółowa trasa XIV Międzynarodowego Rajdu Katyńskiego dostępna jest na stronie organizatora: [zobacz]

Plakat: [zobacz]

 

 

RIRM

drukuj