fot. biuro poselskie prof. Krystyny Pawłowicz

Wybory w Polsce: Czy to już wojna hybrydowa?

W Polsce mamy do czynienia z ZAMACHEM na demokratyczne wybory ze strony członków komisji wyborczych WSZYSTKICH szczebli (chaos w PKW, rekordowe 20-25 % głosów nieważnych z powodu kart z WIĘCEJ niż jednym krzyżykiem, ogromna ilość wprost PROWOKACYJNYCH, demonstracyjnych nadużyć i fałszerstw, itd. itd.).

Czy celem tej prowokacji jest wywołanie w Polsce, po ewakuacji D. Tuska, zamieszek wściekłych polskich wyborców? W czyim interesie?

Gdy się głębiej zastanowić to, to co się teraz w Polsce dzieje sprawia wrażenie od dawna przygotowywanego scenariusza. Zastanawia mnie całkowita bierność władz na tę prowokację, bierność prokuratury, premiera państwa, bierność Marszałka Sejmu, bagatelizowanie chaosu i nadużyć przez rzeczniczkę Prezydenta RP.

Media władzy też specjalnie nie dociekają przyczyn i stoją jakby z boku. W jakim kierunku to idzie? To wygląda raczej na coraz bardziej głuchą ciszę przed potężną burzą.

Podane parę godzin temu przez PKW kolejne ustalenia wyborcze odwracające całkowicie te sprzed kilkudziesięciu godzin są absolutnie niewiarygodne! Kto uwierzy w ponad 40% poparcie dla PSL po kolejnych ich skandalach? Zupełnie co innego wynikało z moich licznych przedwyborczych spotkań w moim okręgu, na wsiach. W niektórych miejscach można było mówić nawet o rodzaju buntu wsi przeciwko PSL. Nie wierzę, aby Polska i polscy rolnicy tak z dnia na dzień radykalnie zmienili ocenę PSL i nagrodzili tę partię za: „frajerów”, za bierność w czasie rosyjskiego embarga, za podniesienie rolnikom wieku emerytalnego do 67. roku życia (rolniczkom o 12 lat), za dyskryminację wobec rolników europejskich, za likwidację szkół, ośrodków zdrowia, placówek pocztowych, połączeń komunikacyjnych? I nawet lista z numerem 1 w żaden sposób tego nie usprawiedliwia. Wcześniej partie z numerem wyborczym 1 nie wygrywały w ten sposób wyborów.

NIE WIERZĘ w żadne dane i informacje podawane dziś przez instytucje publiczne! JA W TO NIE WIERZĘ! Nie wierzę w nowe „ustalenia” PKW, nie wierzę w wynik PSL! Żądam wyjaśnień!

CZY TO JEST JUŻ RODZAJ WOJNY HYBRYDOWEJ W POLSCE? Żądam wyjaśnień od władz państwowych, żądam dopuszczenia opozycji do zbadania stanu państwa.

prof. Krystyna Pawłowicz  

drukuj