fot. pixabay.com

Wsparcie dla młodych firm, które chcą wejść na amerykański rynek. NCBR prowadzi nabór do programu

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju prowadzi nabór do programu dla młodych firm, które chciałyby wejść na amerykański rynek i rozpocząć działalność w Nevadzie. Przedsiębiorcy będą mogli uzyskać kompleksowe wsparcie ze strony polskich i amerykańskich ekspertów.

Do konkursu mogą zgłosić się firmy i startupy, które prowadzą działalność gospodarczą w Polsce od co najmniej sześciu miesięcy, ale nie dłużej niż sześć lat. Andrzej Wajs, koordynator projektów w dziale współpracy międzynarodowej Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, powiedział, że program jest kierowany do firm z różnych obszarów.

– To przemysł dronowy, nowoczesne technologie związane z rolnictwem, magazynowaniem energii, technologie wodne, szeroko pojęty sektor gamingowy, jeśli chodzi o gry video i komputerowe oraz szeroko pojmowany sektor hospitality, hotelarsko-restauracyjny – mówił Andrzej Wajs.

Pierwszy etap rekrutacji dla firm potrwa do 6 grudnia. 10 najlepszych startupów reprezentujących branże kluczowe dla Polski i Nevady wyjedzie w maju na tygodniowy program akceleracji do Las Vegas, Reno oraz San Francisco.

Szczegóły dostępne są na stronie internetowej NCBR. https://www.gov.pl/web/ncbr

Nevada jest atrakcyjna dla przedsiębiorców ze względu m.in. na brak stanowych podatków dochodowych, położenie obok Kalifornii, a jednocześnie niższe koszty życia.

W Nevadzie siedziby mają światowe marki. Na terenie stanu swoją największą kopalnię miedzi w USA posiada polski KGHM.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl