fot. twitter.com/KancelariaSejmu

WSA zadecyduje o ważności uchwały Rady Warszawy dot. rozszerzenia strefy płatnego parkowania i podniesienia opłaty

Uchwały Rady Warszawy dotyczące rozszerzenia strefy płatnego parkowania i podniesienia opłaty mogą okazać się nieważne. O tym jednak zdecyduje Wojewódzki Sąd Administracyjny.

Prokuratura okręgowa w Warszawie złożyła skargi w tych sprawach. W jednej z nich uznała, że rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego o dodatkowe ulice na Woli i Pradze Północ nastąpiło bez wymaganej prawem opinii.

Prokuratura określiła także jako „rażące” podwyższenie kwoty za brak wniesienia opłaty za parkowanie w płatnej strefie z 50 zł do 250 złotych.

„Nowa opłata nie powinna tak jaskrawo odbiegać od opłaty poprzedniej” – stwierdzono.

W związku z tym prokuratura wniosła o uznanie uchwał z dni 14 maja i 30 lipca w tych sprawach za nieważne.

Stołeczny radny Prawa i Sprawiedliwości, Wiktor Klimiuk, nie dziwi się decyzji prokuratury, która – jak ocenia – słusznie przyłączyła się do licznych skarg mieszkańców Warszawy.

– Trzeba pomagać mieszkańcom, którzy walczą, żeby Warszawa nie była aż tak fiskalna, zwłaszcza że rzeczywiście o ile część mieszkańców popiera podwyżki, to już niekoniecznie aż takiej wysokości. Pan prezydent Trzaskowski (jak widać) prowadzi bardzo fiskalną politykę, bo podwyższa praktycznie wszystkie opłaty. Niedawno mieliśmy bardzo drastyczną podwyższkę za wywóz śmieci. Rzeczywiście pan prezydent potrzebuje tego (wprowadzania podwyżek – red.), żeby móc kontynuować na koszt warszawiaków swoją politykę ideologiczną, czego jesteśmy świadkami. Nawet dzisiaj, kiedy wiesza flagi na autobusach, nie robi tego z własnych pieniędzy, ale z pieniędzy, które odbiera warszawiakom – podkreśla Wiktor Klimiuk.

Radny liczy, że Wojewódzki Sąd Administracyjny uzna za nieważne uchwały dot. zwiększenia stref płatnego parkowania i opłat. Polityk spodziewa się także, że do sądu trafi sprawa uchwały ws. opłat za gospodarowanie odpadami.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl