By Adrian Grycuk - Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=92295108

WSA wraca do rozpatrywania skarg na decyzje komisji weryfikacyjnej

Warszawski Sąd Administracyjny wraca do rozpatrywania skarg stołecznego ratusza na decyzję komisji weryfikacyjnej. Pierwsza rozprawa po przerwie wywołanej koronawirusem, już jutro.

Z uwagi na ograniczoną pracę sądów podczas epidemii Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie wstrzymał m.in. rozpatrywanie odwołań od decyzji komisji weryfikacyjnej. Ostatnie wyroki w tych sprawach sąd wydał w lutym.

Jutro WSA po raz pierwszy od „odmrożenia” pracy sądów zajmie się skargą na decyzję komisji weryfikacyjnej. Chodzi o rozstrzygnięcie komisji z kwietnia 2019 r., w którym organ ten uchylił decyzję ratusza o przyznaniu 3 mln zł odszkodowania za nieruchomość przy ul. Borzymowskiej. Po odszkodowanie zgłosił się wówczas znany adwokat Robert N., oskarżony w procesie dotyczącym tzw. afery reprywatyzacyjnej.

Sprawa jest jasna, więc wydaje się, że sąd nie będzie miał wątpliwości – ocenia szef komisji weryfikacyjnej wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta.

– To jest jedna z wielu spraw dotyczących odszkodowań, które bliscy Roberta N. uzyskali za kompleks nieruchomości położony przy ulicy Borzymowskiej w Warszawie. Mowa o kilkudziesięciu milionach złotych, a to właśnie te sprawy są w zainteresowaniu prokuratury, bo właśnie za te sprawy Robert N. miał wręczać gigantyczne łapówki warszawskim urzędnikom. W toku postępowania, komisja ustaliła, że w postępowaniu popełniono szereg błędów i roszczenia były niezasadne, więc te dwie okoliczności powodują, że spodziewamy się rozstrzygnięcia utrzymującego decyzję komisji weryfikacyjnej w mocy – powiedział Sebastian Kaleta.

Trzy kolejne posiedzenia ws. odwołań od decyzji komisji weryfikacyjnej sąd wyznaczył na koniec września.

Zuzanna Dąbrowska, Warszawa/ RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl