By Oliver-Bonjoch - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=4943243

Włochy: Właściciele kin domagają się zniesienia obowiązku maseczek

Kina we Włoszech nie zostaną otwarte w przewidzianym przez rząd terminie 15 czerwca, jeśli nie zostanie zniesiony wymóg noszenia maseczek – zapowiedziało w środę stowarzyszenie właścicieli sal kinowych. Uważają ten nakaz za niezrozumiały przy wymogu dystansu społecznego.

Stowarzyszenie zaprotestowało przeciwko zaleceniom dotyczącym warunków otwarcia kin po ponad trzech miesiącach przerwy. W ocenie branży kinowej są one zbyt surowe i nie dają szans na poprawę sytuacji tego sektora.

„Oczywiście poczyniono kroki naprzód, znosząc nakaz dystansu między członkami jednej rodziny, ale utrzymanie obowiązku użycia maseczki w sali kinowej jest niezrozumiałe” – głosi komunikat stowarzyszenia.

Przypomina się w nim, że w kinach obowiązywać ma zalecenie zachowania dystansu co najmniej jednego metra między widzami. Dlatego ponowiono apel o zmianę przepisów i wyrażenie zgody na to, aby w chwili zajęcia miejsca w kinie widzowie mogli zdjąć maseczki, tak, jak w przypadku klientów w restauracji.

Otwarcie kin 15 czerwca to jeden z ostatnich etapów łagodzenia restrykcji wprowadzonych we Włoszech w związku z pandemią.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl