fot. pixabay.com

Włochy: Urząd Antymonopolowy nałożył na Google’a karę 102 mln euro

Karę w wysokości 102 milionów euro wymierzył włoski Urząd Antymonopolowy firmie Google za wykorzystywanie dominującej pozycji na rynku, umożliwiającej kontrolowanie dostępu twórców aplikacji do użytkowników – poinformował urząd w wydanej w czwartek nocie.

W komunikacie włoski Urząd Monopolowy podał, że firma Google naruszyła artykuł 102 Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej.

Artykuł ten stwierdza, że niezgodne z rynkiem wewnętrznym i zakazane jest nadużywanie przez jedno lub więcej przedsiębiorstw dominującej pozycji na rynku wewnętrznym lub na znacznej jego części w zakresie, w jakim może wpływać na handel między państwami członkowskimi.

Satysfakcję z kary dla firmy wyraziła organizacja obrony praw konsumentów Codacons, która oświadczyła: „Wiele razy podkreślaliśmy, że nadmierna potęga Google przynosi szkody nie tylko operatorom, ale przede wszystkim konsumentom, korzystającym z usług firmy”.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl