fot. flickr.com

Włochy: Na Sardynii transport kokainy został zrzucony z samolotu

Na Sardynii transport kokainy spadł z nieba – informuje włoska prasa. Karabinierzy aresztowali 28-letniego pilota, niebudzącego żadnych podejrzeń instruktora lotnictwa, który zrzucił z samolotu worek z narkotykami o wartości ponad 8 mln euro.

Prasa zauważa, że młody pilot posłużył się metodą przemytu narkotyków powszechnie stosowaną w Ameryce Południowej, polegającą na zrzucaniu ich z małych samolotów turystycznych tak, by na ziemi odebrali je handlarze.

Do zdarzenia doszło na wiosnę w małej osadzie koło Campidano w południowo-zachodniej Sardynii. Mieszkańców okolicy zaalarmował nisko latający nad dachami ich domów mały samolot. Wezwani karabinierzy znaleźli na dachu jednego z budynków duży worek, a w nim paczki czystej kokainy; łącznie 8,5 kg o czarnorynkowej wartości ponad 8 mln euro. Rozpoczęło się wtedy poszukiwanie pilota maszyny.

Jak ustalono, pilot – zawodowy instruktor – zdążył wyjechać za granicę. Został aresztowany w środę zaraz po tym, gdy powrócił do Włoch. Usłyszał zarzut przemytu narkotyków.

PAP

drukuj