fot. PAP/EPA

Włochy: Do 4032 wzrosła liczba zmarłych zakażonych koronawirusem

Do 4032 wzrosła we Włoszech liczba zmarłych zakażonych koronawirusem – ogłosiła w piątek Obrona Cywilna. W ciągu doby zanotowano następnych 627 zgonów. W całym kraju wirusa ma obecnie ponad 37 tysięcy osób. Liczba zakażonych wzrosła od czwartku o 4670.

To bilans zmarłych „z koronawirusem”, a nie „z powodu koronawirusa” – powiedział na konferencji prasowej w Rzymie szef Obrony Cywilnej Angelo Borrelli.

Jak zastrzegł obecny na konferencji geriatra Roberto Bernabei, dopiero później możliwe będzie przeprowadzenie szczegółowych analiz dotyczących wszystkich okoliczności zgonu. Podkreślił, że jeśli umiera 90-latek obciążony wieloma chorobami, to one są przyczyną zgonu, zaś dodatkowo potwierdzono u takiej osoby obecność koronawirusa.

Od początku kryzysu epidemicznego w kraju zanotowano dotąd 47 tysięcy przypadków zakażenia. Wyleczonych zostało ponad 5100 chorych; prawie 690 w ciągu jednego dnia.

Roberto Borrelli podkreślił, że nie ma jeszcze szczytu zachorowań. Jego zdaniem wprowadzone środki do walki z epidemią przynoszą rezultaty.

Rządowy komisarz zapewnił ponadto, że nie ma informacji o kłopotach na oddziałach intensywnej terapii, ale – jak przyznał – personel medyczny bardzo ciężko tam pracuje.

W najbardziej dotkniętej kryzysem epidemicznym Lombardii liczba zmarłych wzrosła do 2549. W ciągu jednej doby zanotowano tam 381 zgonów. Zakażonych jest 22 tysiące osób, w tym w Mediolanie 3800 – podały władze regionalne.

Na konferencji w siedzibie Obrony Cywilnej dziennikarze pytali, czy możliwe jest przedłużenie restrykcyjnych kroków walki z epidemią do lata. Geriatra Roberto Bernabei podkreślił: „Wszystko jest możliwe. Jeszcze tego nie wiemy”.

„Dopóki nie będziemy mieli oceny dotyczącej szczytu pandemii nie możemy stawiać takich prognoz” – zastrzegł.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl