fot. PAP/EPA

Włochy: 10 tys. osób ukarano jednego dnia za złamanie przepisów ws. epidemii

Rekordową liczbę prawie 10 tysięcy osób ukarała w piątek policja we Włoszech za złamanie przepisów o walce z epidemią – podało MSW w Rzymie. Od początku obowiązywania dekretu siły porządkowe spisały około 71 tys. osób w całym kraju.

Patrole policji i karabinierów kontrolują we Włoszech, czy obywatele przestrzegają zakazu wychodzenia z domu bez uzasadnionych potrzeb takich, jak praca, zdrowie, zakupy. Za złamanie przepisów dekretu rządu grozi 206 euro kary lub trzy miesiące aresztu.

W piątek kontroli poddano 223 tysiące osób, z których 9888 spisano.

Dotychczas od 11 do 20 marca skontrolowano łącznie 1,6 miliona osób – poinformowało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych w sobotę.

Tego dnia masowo siły porządkowe kontrolują samochody na głównych drogach i ulicach w Rzymie oraz innych miastach egzekwując zakaz weekendowych wyjazdów. Rząd zakazał tego w najnowszym rozporządzeniu.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl