fot. PAP/EPA

Wlk. Brytania: policja przeprasza kobietę aresztowaną za modlitwę w milczeniu przed „kliniką aborcyjną”

Niemal pół roku trwało śledztwo przeciw Isabel Waughan-Spruce, która została aresztowana w 2022 r. za cichą modlitwę przed ośrodkiem w Birgmingham, gdzie zabijane są nienarodzone dzieci. Sąd pierwszej instancji ocenił, że trudno doszukać się łamania prawa przez kobietę. Brytyjska policja przeprosiła Isabel i wycofała się z postawienia jej zarzutów.

Isabel Waughan-Spruce, katoliczka, została aresztowana za modlitwę w milczeniu przed placówką w Birgmingham, gdzie przeprowadzane jest zabijanie nienarodzonych dzieci (tzw. aborcja). Policja uznała to za podejrzaną aktywność. Ich zdaniem naruszyła lokalną ustawę dotyczącą zakazu protestów przed „klinikami aborcyjnymi”.

Sąd pierwszej instancji ocenił, że trudno doszukać się łamania prawa przez kobietę. Isabel Waughan-Spruce została przeproszona przez brytyjską policję. Wniesione wcześniej zarzuty zostały wycofane. Suella Braverman, minister spraw wewnętrznych tego kraju, do komend Wielkiej Brytanii rozesłała informację, że modlitwa w milczeniu nie jest przestępstwem.

„Minister spraw wewnętrznych wyjaśnia policji, że modlitwa we własnym umyśle nie jest przestępstwem. To podstawowa zasada wolnej demokracji, a mimo to dwukrotnie mnie za to aresztowano. Rząd nie ma określać moich przekonań na temat aborcji ani mojego przekonania, że ​​kobiety zasługują na lepsze wsparcie, ani kontrolować wiary, którą pielęgnuję – powiedziała Isabel Waughan-Spruce.

To nie jedyna taka sytuacja w Birgmingham. Ks. Sean Gough również został aresztowany za modlitwę w myślach przed ośrodkiem, gdzie zabijane są nienarodzone dzieci. Ostatecznie został uniewinniony przez brytyjski sąd. [czytaj więcej] 

 

radiomaryja.pl/ catholicherald.co.uk

 

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl