Wkrótce ruszy rządowy program wynajmu mieszkań

Na przełomie października i listopada ruszy rządowy program wynajmu mieszkań. Początkowo, Bank Gospodarstwa Krajowego udostępni 147 mieszkań w Poznaniu i we Wrocławiu.

Inicjatywa ma zachęcić Polaków do podróżowania w poszukiwaniu pracy. Mieszkanie będzie mógł wynająć każdy, kto udowodni, że stać go na zapłacenie czynszu. Cena wynajmu ma być niższa od tej rynkowej nawet o kilkanaście procent.

Anna Milewska, ekonomistka, zauważa, że liczba udostępnionych mieszkań, może być zbyt mała, aby odpowiedzieć na potrzeby społeczeństwa.

– Myślę, że takie miasta jak Wrocław, mogą cieszyć się dużym powodzeniem z punktu widzenia migracji, ponieważ jest to region, który rozwija się dosyć dynamicznie. W związku z tym, zapewne jest szansa na znalezienie pracy. Nie wiem jak został rozwiązany problem tzw. czynszu nierynkowego. Patrzę na to z punktu widzenia przepisów fiskalnych. Wiemy bowiem doskonale, że jeżeli dokonujemy jakiejkolwiek transakcji, która jest niezgodna z warunkami rynkowymi, to fiskus bardzo często traktuje takie transakcje jako dodatkowy dochód – mówiła Anna Milewska.

Umowę będzie można podpisać na okres od roku do 10 lat. W bazie Banku Gospodarstwa Krajowego jest najwięcej mieszkań dwu i trzy-pokojowych.

 

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl