fot. Tomasz Strąg

Wizyta prezydenckiego ministra w USA. A. Kwiatkowski: Te spotkania pokazują, jak Polonia jest potrzebna Polsce i jak Polska jest potrzebna Polonii 

Prezydencki minister Adam Kwiatkowski przebywa z kilkudniową wizytą w Stanach Zjednoczonych. W tym czasie zaplanowano szereg spotkań z naszymi rodakami. Przedstawiciel prezydenta Andrzeja Dudy spotkał się w piątek z naszymi rodakami w Clearwater na Florydzie. Wręczył odznaczenia osobom zasłużonym na rzecz Polonii.

W sobotę minister Adam Kwiatkowski przybył do Miami, gdzie trwa globalny zjazd Polonii – „Kongres 60 milionów”. Wydarzenie zakończy bal Polonaise.

Prezydencki minister podkreślił jak ważne jest podtrzymywanie kontaktu z Polonią.

Polacy są bardzo zadowoleni, że polskie władze o nich pamiętają, że są im wdzięczne za to, co robią na co dzień poza naszymi granicami. […] Bardzo cieszy to, że cały czas rozwija się polskie szkolnictwo. Dzięki polskim nauczycielom, katechetom, księżom rosną kolejne pokolenia młodych Polaków, urodzonych już w Stanach Zjednoczonych, którzy uczą się języka polskiego, polskiej historii i naszej kultury. To bardzo cieszy i myślę, że te spotkania pokazują, jak Polonia jest potrzebna Polsce i jak Polska jest potrzebna Polonii – akcentował Adam Kwiatkowski.

W niedzielę minister Adam Kwiatkowski złoży wizytę w Polskiej Misji Katolickiej w Pompano Beach. Weźmie też udział w spotkaniu opłatkowym z Rodziną Radia Maryja.

RIRM

drukuj