Wirus MERS na Słowacji?

Odnotowano przypadek MERS na Słowacji. Pacjent pochodzi z Korei i jest na obserwacji w szpitalu w Bratysławie. W Korei Południowej rośnie liczba ofiar tego groźnego wirusa.

Dotychczasowe ofiary śmiertelne wirusa to osoby w starszym wieku, które cierpiały już na inne choroby. Przypadek prawdopodobnego zarażonego pacjenta ze Słowacji to pierwszy wykryty przypadek MERS w Europie. Koreańczyk jest pracownikiem jednej z fabryk samochodowych.

– Wiemy o przypadku, ze Słowacji, że Koreańczyk miał robiony test na MERS. Staramy się tę sprawę monitorować. W każdym kraju istnieją kluczowe organizacje takie jak Światowa Organizacja Zdrowia. Będziemy wymieniać informacje z tymi organizacjami i szukać wyjścia z sytuacji – powiedział Jeong Eun-Kyeong, południowokoreańskich dyrektor Południowokoreańskiego Centrum Zapobiegania i Kontroli Chorób.

Dzieci w koreańskich szkołach mają zalecenie chodzenia w maseczkach na twarzach, nauczyciele odkażają im też dłonie. Według najnowszych danych w samej Korei pojawiło się siedem nowych przypadków zakażeń wirusem MERS, co daje w sumie 145. chorych od momentu wybuchu epidemii.

 

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj