wigilijnedzielo.caritas.pl

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

Caritas Polska rozpoczyna akcję Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. To już 27. jej edycja. Celem jest zebranie środków dla dzieci z rodzin potrzebujących wsparcia.

Aby wziąć udział w akcji należy kupić świecę Caritas, która znajdzie się na wigilijnym stole. Jej płomień jest wyrazem solidarności z osobami żyjącymi w skrajnym ubóstwie.

O przeznaczeniu wpływów będą decydować diecezjalne Caritas. Tomasz Kopytowski, rzecznik Caritas Archidiecezji Łódzkiej, wyjaśnia na co zostaną przekazane zebrane środki.

W ciągu całego roku środki pozyskane dzięki Wigilijnego Dziełu Pomocy Dzieciom są wydatkowane na dożywianie w szkołach i w świetlicach, które prowadzi Caritas, na leczenie i rehabilitację dzieci, na pomoc edukacyjną oraz na pomoc zagraniczną dla dzieci. W tym roku 10 groszy z każdej świecy będzie przeznaczone na wsparcie programu „Rodzina rodzinie” – akcentuje rzecznik Caritas Archidiecezji Łódzkiej.

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom zostało zapoczątkowane przez Caritas w 1994 r. Co roku, podczas Adwentu, świece są rozprowadzane w parafiach w całej Polsce.

Od 2000 roku akcja Caritas Polska ma wymiar ekumeniczny.

RIRM

drukuj