fot. flickr.com

Wietnam: Policja skonfiskowała 7,5 tony kości słoniowej i łusek pangolinów

Wietnamska policja skonfiskowała 3,5 tony kości słoniowej oraz 4 tony łusek pangolinów i wszczęła w piątek śledztwo w sprawie przemytu. Jest to jeden z najpoważniejszych w Wietnamie przypadków nielegalnego handlu dzikimi zwierzętami.

Jak podała wietnamska agencja informacyjna, przemycany towar znaleźli celnicy, gdy sprawdzili kontener, który przybył do portu Hajfong w północnym Wietnamie.

Beczki zawierające kość słoniową i łuski zostały zmieszane dla niepoznaki z beczkami zawierającymi smołę.

W Wietnamie kłusownictwo i handel kłami oraz łuskami pangolinów są zagrożone karą do pięciu lat więzienia. Kraj ten jest również miejscem, dokąd trafiają przemycane części dzikich zwierząt.

Kość słoniowa jest bardzo ceniona w tradycyjnej medycynie w Wietnamie, wyrabia się z niej również przedmioty dekoracyjne. Pangoliny (ssaki z rodziny łuskowcowatych, wyglądem przypominające mrówkojady) uchodzą w Wietnamie i Chinach za kulinarne przysmaki; są objęte ścisłą ochroną.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl