fot. twitter.com

Wielkopolskie: dwóch mężczyzn zatrzymanych za kradzież pieniędzy z kościoła

Policjanci z Koła (wielkopolskie) zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy ukradli z kościoła w Osieku Wielkim drewnianą skrzynkę z pieniędzmi. Sprawcy byli już wcześniej wielokrotnie notowani m.in. za kradzieże sklepowe. Grozi do 10 lat więzienia.

Jak poinformowała w środę sierżant sztabu Weronika Czyżewska z Komendy Powiatowej Policji w Kole, trzy dni temu oficer dyżurny KPP w Kole został powiadomiony przez księdza z parafii w Osieku Wielkim o kradzieży z kościoła puszki z datkami.

„Na miejsce został skierowany patrol policji. Z uzyskanych informacji wynikało, że złodzieje uciekli w kierunku miejscowego cmentarza, dlatego też funkcjonariusze od razu udali się w tamten rejon. Gdy dojechali na miejsce, zauważyli dwie podejrzane osoby, które na ich widok zaczęły zmieniać kierunek ucieczki. Przypuszczenia co do podejrzanych osób okazały się trafne. Dwaj zatrzymani mężczyźni mieli przy sobie pieniądze, które wyjęli wcześniej ze skradzionej w kościele skrzynki” – podała Czyżewska.

Jak dodała, funkcjonariusze ustalili, że sprawcy po zakończonej Mszy św. weszli do kościoła i wynieśli z niego stojącą przy wejściu głównym drewnianą skrzynkę z datkami. Po oddaleniu się kilkadziesiąt metrów od świątyni, otworzyli puszkę i zabrali z niej wszystkie pieniądze – kilkaset złotych.

„Podejrzani mężczyźni to mieszkańcy Koła i gminy Koło w wieku 23 i 21 lat. W chwili zatrzymani obaj byli pijani. Badania stanu trzeźwości wykazały u nich około dwa promile alkoholu. Gdy wytrzeźwieli usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Do zarzucanych im czynów przyznali się. Wyjaśnili, że pieniądze ukradli, ponieważ zabrakło im środków na alkohol” – podkreśliła Czyżewska.

Za popełnione przestępstwo mężczyznom grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

PAP

drukuj