fot. PAP/Marcin Obara

Wicepremier J. Sasin: Powstanie siedem nowych obwodnic w woj. lubelskim

Siedem nowych obwodnic na drogach krajowych powstanie w woj. lubelskim w ramach rządowego programu „100 obwodnic” – poinformował na konferencji wicepremier i minister aktywów Jacek Sasin.

Mają to być obwodnice między innymi Zamościa, Gorajca, Szczebrzeszyna, Dzwoli i Janowa Lubelskiego. Na tym jednak nie koniec.

Kolejne inwestycje infrastrukturalne na Lubelszczyźnie będą realizowane w ramach programu Budowy Dróg Krajowych i Autostrad. To również 8 następnych nowych obwodnic w ciągach drogowych przy S12, S17 i S19.

Wchodzimy w okres bardzo intensywnych prac, które będą skutkować odciążeniem centrów miast i przeniesieniem ruchu na obrzeża – zapowiedział wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

– Na samym tylko ciągu drogi S17 powstaną dwie nowe obwodnice – Zamościa i Tomaszowa, która już w tej chwili jest realizowana. Jeśli mówimy o drodze S12, to mówimy także o północnej obwodnicy Chełma. Jeśli mówimy o drodze ekspresowej S19, to mówimy również o pięciu dodatkowych obwodnicach: Międzyrzeca Podlaskiego, Kocka, Lubartowa, Kraśnika i Janowa Lubelskiego. Te wszystkie miasta zostaną uwolnione od uciążliwego ruchu tranzytowego – podkreślił Jacek Sasin.

Bezpieczeństwo na drogach jest i było priorytetem rządu. Dzięki budowanym obwodnicom będzie mniej wypadków, do których w 70 proc. dochodzi na terenie zabudowanym – powiedział Jacek Sasin.

Program budowy 100 obwodnic w ciągu pierwszych 100 dni rządu zapowiedział premier Mateusz Morawiecki.

RIRM

drukuj