WHO wzywa do utworzenia korytarza humanitarnego ze Strefy Gazy 

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) wezwała w piątek do utworzenia korytarza humanitarnego w celu ewakuowania rannych z palestyńskiej Strefy Gazy. Zaapelowano również o umożliwienie dostaw niezbędnej pomocy, w tym leków.

Korytarz humanitarny powinien zostać utworzony tak, by zapewnić bezpieczne przejście rannych do punktów granicznych i dalej poza Strefę Gazy dla uzyskania pomocy medycznej – napisała WHO w komunikacie.

Według organizacji cztery szpitale, w tym szpital Al-Aksa na wybrzeżu Strefy Gazy, zostały zniszczone podczas trwającego konfliktu zbrojnego z Izraelem, który rozpoczął się 8 lipca od nalotów izraelskiego lotnictwa na to palestyńskie terytorium.

17 lipca siły lądowe Izraela rozpoczęły ofensywę w kontrolowanej przez radykalny palestyński Hamas Strefie Gazy.

Liczba śmiertelnych ofiar izraelskiej operacji wojskowej po stronie Palestyńczyków przekroczyła 780. Są to głównie cywile. Ponad 4700 osób odniosło rany. Po stronie armii izraelskiej liczba zabitych wynosi 35.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl