Watykan: Dziś ruszą prace Synodu Biskupów

Dziś w Watykanie ruszają prace nadzwyczajnego Synodu Biskupów, poświęcone wyzwaniom dla duszpasterstwa rodzin w kontekście ewangelizacji.

Zgromadzenie rozpoczęła wczorajsza Msza Święta, której przewodniczył papież Franciszek. Podczas spotkania z wiernymi prosił o modlitwę w intencji obrad Synodu.

– Zapraszam wszystkich do wspierania prac Synodu Biskupów poprzez modlitwę, wzywając Matkę, wzywając macierzyńskiego wstawiennictwa Maryi Dziewicy – mówił Papież.

Nadzwyczajny Synod potrwa do 19 października. Weźmie w nim udział 250 osób, wśród nich 190 biskupów. Uczestnikiem z Polski jest ks. abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Zebrani na obradach Synodu mają dyskutować o największych problemach współczesnych rodzin, a także o zmianach w życiu społecznym. Pochylą się również nad problemami osób rozwiedzionych i żyjących w związkach niesakramentalnych.

Na Synodzie nie zapadną żadne decyzje. Przyjęty zostanie dokument końcowy, który będzie podstawą prac następnego zgromadzenia biskupów nt. rodziny, w przyszłym roku.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl