Warszawa: uroczystości pogrzebowe śp. Marka Tarnowskiego, który został zamordowany na plebanii przy kościele

W Warszawie odbyły się w środę uroczystości pogrzebowe śp. Marka Tarnowskiego, ojca jednego z księży Archidiecezji Warszawskiej, który został zamordowany na plebanii przy kościele pod wezwaniem świętego Augustyna na warszawskim Muranowie.

Śp. Marek Tarnowski został zamordowany 11 kwietnia na plebanii przy parafii Świętego Augustyna w Warszawie. Zabójca to 40 letni Jan B, który bez żadnej przyczyny zaatakował pana Marka i księdza, który stanął w obronie mężczyzny.

Marek Tarnowski był ojcem jednego z kapłanów Archidiecezji Warszawskiej. Tuż przed swoją tragiczną śmiercią odbył spowiedź z całego życia. Przygotowywał się w ten sposób do zakończenia trwającej 30 lat formacji na Drodze Neokatechumenalnej.

„Jezus Chrystus chce byśmy patrzyli na jego śmierć oczami wiary” – podkreślał podczas uroczystości pogrzebowych ks. Paweł Rogowski.

– Byśmy uwierzyli, że życie Marka zmieniło się, ale się nie skończyło, bo Marek uwierzył, a ci którzy uwierzą, nie giną, ale mają życie wieczne – mówił proboszcz parafii św. Barnaby Apostoła w Warszawie na Zaciszu.

Uroczystości pogrzebowe odbyły się w parafii pw. św. Feliksa z Kantalicjo w Marysinie Wawerskim w Warszawie. Przewodniczył im ks. kard. Kazimierz Nycz.

TV Trwam News

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl