fot. PAP/Rafał Guz

Warszawa: protest przeciw projektowi ustawy o ochronie zwierząt

Przed Sejmem w Warszawie trwa protest przeciwko projektowi ustawy o ochronie zwierząt. Wcześniej manifestacja odbywała się przed siedzibą partii rządzącej, dlatego że to właśnie PiS jest autorem propozycji, która zakłada m.in. zakaz hodowli zwierząt futerkowych.

Przedstawiciele wielu branż rolniczych mówią stanowcze „nie” projektowi ustawy o ochronie zwierząt autorstwa Prawa i Sprawiedliwości. Projekt ma być dziś procedowany o godz. 16.00 w Sejmie.

By wyrazić swój głośny sprzeciw wobec proponowanej ustawy, rolnicy zgromadzili się o godz. 9.00 pod siedzibą PiS na ul. Nowogrodzkiej. Na miejscu byli m.in. przedstawiciele branży futerkowej, przedstawiciele Agrounii, a także politycy Konfederacji i Koalicji Polskiej.

Zdaniem rolników, projekt ustawy uderza w całe rolnictwo, nie tylko – jak twierdzą politycy PiS – w hodowców norek. Rolnicy chcieli także spotkać się z przedstawicielami PiS. Niestety, w siedzibie partii nikogo nie zostali. Następnie protestujący przeszli pod Sejm, gdzie obecnie kontynuowany jest protest.

 

Grażyna Bagińska/RIRM

drukuj