intercity.pl

PKP Intercity przygotowało promocję „Rower za złotówkę z PKP Intercity” w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu

Od dziś do 22 września rower będzie można wozić pociągiem za symboliczną złotówkę. PKP Intercity w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu przygotowała promocję taryfową dla cyklistów – „Rower za złotówkę z PKP Intercity”.

Liczba miejsc na przewóz jednośladów w danym pociągu jest ograniczona.

Agnieszka Serbeńska z zespołu prasowego PKP Intercity wyjaśnia, w jakich pociągach będzie można przewieźć rower.

– Przewóz roweru będzie możliwy w wyznaczonych pociągach TLK i Intercity, Express Intercity lub Express Intercity Premium. Cena jest stała, więc symboliczną złotówkę rowerzyści zapłacą niezależnie od długości trasy, którą pokonają pociągiem. Bilety promocyjne można kupić w kasach biletowych oraz poprzez stronę internetową intercity.pl – mówi Agnieszka Serbeńska.  

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu jest organizowany każdego roku w połowie września. Celem jest promocja ekologicznych form mobilności, takich jak transport zbiorowy, ruch pieszy i rowerowy oraz transport multimodalny.

Tegoroczna edycja akcji odbywa się pod hasłem „Zeroemisyjna mobilność dla każdego”. Jej zwieńczeniem jest przypadający na 22 września Dzień bez Samochodu.

RIRM

drukuj