Warszawa: szkolenie Lokalnych Liderów Trzeźwości

W Warszawie odbędzie się dziś szkolenie Lokalnych Liderów Trzeźwości zrealizowane w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „Nie piję, bo kocham”. Na konferencji około 100 osób – liderów trzeźwości – zostanie przygotowanych do przeprowadzenia analogicznych spotkań w lokalnych społecznościach.

Dr Wojciech Terlikowski, koordynator kampanii „Nie piję bo kocham”, wskazuje, że dzisiejszy kongres wpisuje się w idee minionego kongresu trzeźwości.

Konferencje dotyczące kształtowania Lokalnych Liderów Trzeźwości mają na celu propagowanie głównych idei Narodowego Kongresu Trzeźwości i przekazywanie wniosków z tego kongresu dla ogółu Polaków w bardzo przystępny sposób w czterech grupach tematycznych. Chcemy ukazać, że za trzeźwość w pierwszym rzędzie odpowiedzialna jest rodzina. Chcemy pokazać, w jaki sposób rodzina powinna być środowiskiem kształtowania postaw trzeźwościowych – podkreśla dr Wojciech Terlikowski.

Ogólnopolska kampania społeczna „Nie piję bo kocham” trwa od września. Jej celem jest promocja trzeźwości i abstynencji. Kampania realizowana jest ze środków Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020.

RIRM

drukuj