PAP/Paweł Supernak

Warszawa: protest przeciwników Strefy Czystego Transportu na sesji rady miasta

Na czwartkowej sesji Rady Warszawy trwa dyskusja nad projektem uchwały dotyczącej wprowadzenia Strefy Czystego Transportu. Na sali obrad są zarówno przeciwnicy, jak i popierający strefę, choć tych ostatnich jest mniej. Część przeciwników nie zmieściła się na sali i protestuje za drzwiami. Ich okrzyki i gwizdy zmusiły przewodniczącą do przerwy w obradach.

Przeciwnicy skandują hasła: „Nie dla SCT!”, „Precz z komuną Trzaskowskiego!” i „Wpuścić mieszkańców”. Mają ze sobą banery z hasłami: „Nie dla SCT”, „Strefa czystego terroru”. Zgromadzeni przed salą mają gwizdki, przerywają też obrady, uderzając w drzwi i głośno krzycząc. Reagują na słowa padające w dyskusji nad uchwałą popierające jej wprowadzenie. „Wybuczeli” m.in wiceprezydenta Warszawy, Michała Olszewskiego, który przedstawiał projekt strefy. Wygwizdali też m.in radnego Lewicy, Marka Szolca.

Radni wszystkich partii zaproponowali poprawki do projektu. Koalicja Obywatelska chce powrotu do pierwotnej propozycji zasięgu strefy i dłuższe okresy przejściowe przed wejściem strefy w planowanym kształcie. Radni Prawa i Sprawiedliwości proponują m.in. zmniejszenie strefy, wyłączenie z niej Wisłostrady i ulicy Towarowej, a także obniżenie wieku zwolnionych z zakazu wjazdu do strefy do 65 lat. Z kolei radni Lewicy chcą ograniczenia możliwości wjazdu do strefy aut typu suv.

Wprowadzenie strefy czystego transportu wzbudza wiele kontrowersji. Na sesji obecni są wszyscy wiceprezydenci stolicy. Nie ma tylko prezydenta Warszawy, Rafała Trzaskowskiego, co wypomniał m.in. poseł Sebastian Kaleta.

 

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl