fot. PAP/Wojciech Pacewicz

Wydłużony czas pracy w sklepach w najbliższą niedzielę

Handlowa „Solidarność” jak co roku zwraca uwagę na problemy pracowników sklepów przed świętami Bożego Narodzenia. Większość z nich powtarza się co roku.

Szczyt w handlu już trwa. Jest to czas wzmożonej pracy dla pracowników sieci handlowych. Do związkowców dociera w tym czasie więcej niepokojących sygnałów. Alfred Bujara, przewodniczący handlowej „Solidarności”, wskazał m.in. na zbyt małą liczbę pracowników i wydłużenie czasu pracy.

– Co roku jest to samo: brak pracowników; godziny nadliczbowe, które są oddawane w styczniu, w lutym; praca trudna, bo do późnych godzin nocnych. Wiele sklepów jest czynnych na co dzień do godziny 23.30 czy do 24.00, a w tej sytuacji wiele galerii handlowych i innych sklepów wydłużyło czas pracy przed świętami. Jest to wielkie żniwo dla pracodawców, ale jego owoce nie są sprawiedliwie rozdzielane, bo pracownicy za tę ciężką pracę nic w zamian nie otrzymują – stwierdził Alfred Bujara.

W tym roku pracownicy handlu będą mieli wolną Wigilię. W zamian muszą przyjść do pracy w najbliższą niedzielę. Sklepy będą czynne normalnie, a nie do godz. 14.00. Ustawa wprowadzająca zakaz handlu w niedzielę zakłada, że sklepy będą otwarte także 17 grudnia.

https://twitter.com/KancelariaSejmu/status/1729786235214823757

Przepisy o zakazie handlu w niedzielę mogą wkrótce ulec zmianie. Zniesienie zakazu znalazło się w programach wyborczych partii, które najprawdopodobniej będą rządzić w Polsce.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl