fot. pixabay.com

Warszawa: Marsz solidarności z Izraelem

W Warszawie odbędzie się marsz solidarności z Izraelem. Pochód ma stanowić apel o uwolnienie izraelskich zakładników przetrzymywanych przez Hamas oraz być wyrazem sprzeciwu wobec antysemityzmu.

Organizatorem jest Ambasada Izraela w Polsce. Pochód ma się rozpocząć 19 listopada o 12.30 na Placu Zamkowym.

7 października terrorystyczny Hamas zaatakował Izrael ze Strefy Gazy, mordując około 1200 osób i uprowadzając do Strefy około 240. W odpowiedzi Armia Izraela rozpoczęła operację „Żelazne Miecze”. W izraelskich nalotach odwetowych na Strefę Gazę zginęło dotąd ponad 11 tysięcy Palestyńczyków, z czego większość to cywile.

Generał brygady Dariusz Wroński wskazał w rozmowie z naszym reporterem, że potrzebne jest jak najszybsze zażegnanie tego konfliktu.

– Z wojskowego punktu widzenia należałoby deeskalować sytuację, ponieważ może rozlać się na pobliskie kraje, które nie życzą sobie takich rozwiązań siłowych, a raczej chciałby przystąpić do negocjacji i rozmów pokojowych – podkreślił Dariusz Wroński.

O przerwanie walk na Bliskim Wschodzie zaapelował m.in. Ojciec Św. Franciszek.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl