PAP/Wojciech Pacewicz

Warmińsko-mazurskie: silny mróz, w Elblągu zmarł z wychłodzenia bezdomny

W nocy z czwartku na piątek w woj. warmińsko-mazurskim był silny mróz, w Gołdapi temperatura spadła do – 19,9 stopni Celsjusza. W Elblągu z wychłodzenia zmarł 53-letni mężczyzna – poinformowała PAP rzecznik prasowa wojewody.

Rzecznik prasowa wojewody warmińsko-mazurskiego Bożena Ulewicz poinformowała w piątek rano, że zmarły z wychłodzenia 53-latek był osobą bezdomną.

„Poza tym tragicznym zdarzeniem z powodu mrozu nie doszło do innych zdarzeń spowodowanych mrozem” – podała Ulewicz.

W nocy z czwartku na piątek w woj. warmińsko-mazurskim temperatura w Gołdapi spadła do – 19,9 stopni Celsjusza, w Mikołajkach było – 17,6 stopni Celsjusza, w Kętrzynie – 16 stopni Celsjusza, a w Olecku – 15,1 stopni Celsjusza.

Przesłany PAP komunikat meteorologiczny zapowiada, że w piątek w regionie „przewiduje się wzrost temperatury, po godz. 10 wszędzie powyżej – 15 stopni Celsjusza”. w ciągu dnia temperatura ma wzrastać nawet do 0 stopni na północnym zachodzie województwa.

PAP/RIRM

drukuj