W WSKSiM trwają zimowe warsztaty medialne

„Nowe Widnokręgi – zrozumieć media” – pod takim hasłem w murach Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu po raz kolejny odbywają się warsztaty medialne dla młodzieży. Zajęcia potrwają do niedzieli.

To już kolejna edycja zimowych warsztatów dla młodzieży organizowana przez WSKSiM. Młodzi nie mogą narzekać na brak zajęć.

Począwszy od warsztatów tematycznych, dziennikarskich, prasowych, radiowych, telewizyjnych, z reklamy, ale też tanecznych i aktorskich. Uczestnicy mają możliwość przede wszystkim poznania swoich rówieśników z całej Polski, którzy mają podobne zainteresowania, pewnej integracji, ale także zapoznania się z zawodem dziennikarza czy z innymi kierunkami oferowanymi przez uczelnię – wskazuje dziekan WSKSiM dr Dorota Żuchowska.

Warsztaty prowadzą specjaliści w dziedzinie prasy, radia czy telewizji, na co dzień pracujący w WSKSiM, Radiu Maryja i TV Trwam. Czynny udział w warsztatach biorą studenci toruńskiej uczelni.

Młodzież będzie miała możliwość pracy z kamerą, pracy za kamerą. Tego wszystkiego będą mogli tutaj spróbować i się nauczyć – podkreśla Łucja Topolska, studentka III roku dziennikarstwa w WSKSiM, opiekun na warsztatach dziennikarskich.

Część uczestników bierze udział w tegorocznych warsztatach po raz pierwszy. Są jednak i takie osoby, które przybyły do Torunia kolejny już raz. Dla Magdy to już dziewiąte warsztaty w WSKSiM.

Jest tutaj wspaniała atmosfera, to ogromny plus, ale mam tu także dużo znajomych. Ten czas spędzony na warsztatach umila mi czas ferii – akcentuje. 

W piątek w WSKSIM odbywały się także dni otwarte, podczas których każdy mógł przyjść i zobaczyć, jak wygląda toruńska uczelnia i co ma do zaproponowania.

TV Trwam News

drukuj