W weekend kolejne spotkania z udziałem polityków PiS

W sobotę i niedzielę w całej Polsce zaplanowane są kolejne spotkania z udziałem polityków Prawa i Sprawiedliwości. Z wyborcami spotkają się m.in. premier Mateusz Morawiecki, wicepremier Beata Szydło, marszałek Senatu Stanisław Karczewski, a także ministrowie: rodziny, rolnictwa i infrastruktury.

Premier Mateusz Morawiecki spotka się w sobotę o godz. 15 z mieszkańcami Garwolina (woj. mazowieckie). Według wcześniejszych zapowiedzi, w dyskusji z wyborcami miał wziąć udział prezes Prawa i Sprawiedliwości, jednak – jak poinformowała w piątek rzeczniczka PiS Beata Mazurek – Jarosław Kaczyński przechodzi w sobotę badania.

„Jutro z mieszkańcami Garwolina spotka się premier Morawiecki. Prezes Jarosław Kaczyński przechodzi badania, które uniemożliwiają mu przyjazd na zapowiedziane spotkanie” – napisała Beata Mazurek w piątek wieczorem na Twitterze.

Spotkania to część zapowiedzianego przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego podczas kwietniowej konwencji Zjednoczonej Prawicy objazdu po kraju najważniejszych polityków obozu rządzącego.

„My dzisiaj coś zaczynamy – zaczynamy wielką drogę po Polsce i jednocześnie zaczynamy wielką rozmowę z Polakami” – mówił wówczas w Warszawie lider PiS.

Jak podkreślał, choć trwa „dobra zmiana”, to trzeba ją „nieustannie podtrzymywać”.

„Podtrzymywać także poparcie dla niej, bo w życiu publicznym, w życiu politycznym nic nie jest dane raz na zawsze, nic nie jest dane na długo. Trzeba nieustannie pracować, nieustannie rozmawiać” – przekonywał Jarosław Kaczyński.

Wicepremier Beata Szydło odwiedzi w sobotę Opolszczyznę i Śląsk, gdzie w południe spotka się z mieszkańcami Krapkowic (woj. opolskie), a później – o godz. 16 – będzie przebywać w Raciborzu i o godz. 19 w mieście Rydułtowy (Śląskie).

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski jedzie w sobotę do Świętokrzyskiego, gdzie w planach ma o godz. 14 rozmowę z mieszkańcami Końskich, a następnie – o godz. 18 – Włoszczowy.

W sobotę aktywna będzie także minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska, która pojawi się w Wielkopolsce (o godz. 14 w Lesznie, o godz. 17 w Kościanie). W tym samym regionie przebywać będzie także zastępca koordynatora ds. służb specjalnych Maciej Wąsik (o godz. 16.30 spotka się z mieszkańcami Wierzbinka).

Jeśli chodzi o innych polityków Zjednoczonej Prawicy, to rozmowy z wyborcami zaplanowane mają m.in. posłowie: Arkadiusz Mularczyk (woj. małopolskie) i Łukasz Schreiber (woj. kujawsko-pomorskie), a także eurodeputowani Jadwiga Wiśniewska (Śląsk) i Zbigniew Kuźmiuk (Podlasie).

Pracowicie dla polityków formacji rządzącej zapowiada się również niedziela. Tego dnia mazowieckie miejscowości Lipsko i Radom (godz. 15 i 18) odwiedzi szef klubu PiS, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.

Minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel pojedzie na Warmię i Mazury, gdzie o godz. 11 ma rozmawiać z mieszkańcami Bartoszyc, o godz. 14 – Karolewa, a o godz. 17 – Jezioran. Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk przebywać będzie po południu (godz. 17) w podkarpackim Brzostku.

W niedzielę z mieszkańcami wielkopolskich: Turka i Kalisza spotka się Maciej Wąsik. Szef sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka Stanisław Piotrowicz uda się na godz. 16 do Tomaszowa Lubelskiego.

Tego dnia z wyborcami spotkają się także m.in. posłowie: Anita Czerwińska (woj. lubuskie), Jarosław Krajewski (Podkarpacie) i Marcin Horała (woj. kujawsko-pomorskie).

PAP/RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl