twitter.com/pisorgpl

W Warszawie otwarto wystawę przedstawiającą pacyfikację demonstracji górników z 2015 roku

W Sejmie otwarto dziś wystawę poświęconą protestom górniczym z 2015 roku. Ekspozycja przybliża m.in. pacyfikację pokojowej demonstracji, do której doszło przed siedzibą Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Wystawa stanowi odpowiedź Prawa i Sprawiedliwość na słowa szefa Platformy Obywatelskiej, Donalda Tuska, który neguje brutalne zachowanie policji wobec protestujących górników.

Na jednym ze spotkań z członkami i sympatykami partii w listopadzie ubiegłego roku były premier Donald Tusk powiedział, że słowa o tym, iż ówczesny „rząd Ewy Kopacz strzelał do górników” są kłamstwem. Przekonywał również, że nie widział żadnego rannego uczestnika protestów.

Rzecznik PiS, Rafał Bochenek, na konferencji prasowej w Sejmie przypomniał, jak przebiegała pacyfikacja demonstracji górników sprzed ośmiu lat.

– Symbolem tamtych dni jest gigantyczna agresja i przemoc, z jaką wówczas zderzyli się górnicy ze służbami, które prowadziły przeciwko nim bardzo gwałtowną akcję pacyfikacyjną pod kierunkiem ówcześnie rządzących. W 2015 roku w Polsce rządziła koalicja PO-PSL. Symbolem tamtych dni jest również broń gładkolufowa skierowana w twarze protestujących, którzy przyszli po to, by walczyć o swoje lepsze jutro – godne życie, lepsze warunki pracy i płacy – mówił Rafał Bochenek.

Wskutek wydarzeń, do których doszło przed Jastrzębską Spółką Węglową w 2015 roku rannych zostało ponad 20 osób. Część z nich odniosła poważne obrażenia.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl