fot. facebook.com/Konferencja-Bóg-Rodzina-Firma-Hojność

W Tarnowie Podgórnym rozpocznie się dziś dwudniowa konferencja dla katolickich przedsiębiorców

„Bóg, rodzina, firma, hojność” – pod takim hasłem w Tarnowie Podgórnym rozpocznie się dziś dwudniowa konferencja dla katolickich przedsiębiorców.

Ogólnopolskie spotkanie w Wielkopolsce odbędzie się już po raz czwarty. W tym roku zostanie przedstawiony System Tożsamości Przedsiębiorcy Katolickiego. Praktyka pokazuje, że wielu właścicieli firm, którzy są katolikami, działa i postępuje według światowych metod, a nie według nauki społecznej Kościoła.

Ks. dr Rafał Ostrowski, duszpasterz przedsiębiorców i pracodawców, podkreśla, że katolicki przedsiębiorca przyjmuje to, co daje Kościół – życie sakramentalne i wspólnotę. Ponadto musi on dbać o swoją rodzinę.

– Jeżeli nie przezwyciężymy tego, co wynika z drapieżnej walki o zysk, czyli bezwzględnego niszczenia konkurencji i nienawiści między przedsiębiorcami, to nie zaprowadzimy Bożego systemu gospodarczego ani w naszym kraju, ani na świecie. Kolejny element, który jest obecny w mniejszym lub większym stopniu wśród przedsiębiorców, to hojność jako dbałość o środowisko, w którym samemu się mieszka i w którym mieszkają rodziny naszych pracowników – wskazał ks. dr Rafał Ostrowski.

W konferencji wezmą udział goście z zagranicy, m.in. prof. Luis Huete, ekspert z zakresu zarządzania z Hiszpanii oraz Andreas Widmer, przedsiębiorca ze Stanów Zjednoczonych.

Organizatorem konferencji jest Duszpasterstwo Pracodawców i Przedsiębiorców „Talent” w archidiecezji poznańskiej. Patronat nad wydarzeniem objął ks. abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański i przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl