fot. Małgorzata Lewicka

W środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami

Jak informuje IMGW, Południowa Hiszpania znajdzie się pod wpływem wyżu, pozostały obszar kontynentu są pod wpływem niżów z układami frontów atmosferycznych.

Polska w dalszym ciągu będzie w zasięgu niżu znad południowej Skandynawii, przez obszar naszego kraju od zachodu przemieszczać się będą kolejne chłodne fronty atmosferyczne. Pozostaniemy w chłodnym i wilgotnym powietrzu polarnym morskim.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 984 hPa i będzie rosło.

W środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu ze śniegiem lub śniegu, w górach śniegu. Temperatura maksymalna od 0 st. C do 4. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, miejscami w porywach do 65 km/h, południowo-zachodni i zachodni. W górach wiatr od 50 km/h do 70 km/h, zachodni. W Sudetach wiatr w porywach do 90 km/h, w Tatrach do 100 km/h. W górach zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Przelotne opady deszczu ze śniegiem lub śniegu, nad morzem także deszczu, w górach śniegu. Temperatura minimalna od -1 st. C do 3 st. C, na terenach podgórskich od -5 st. C do -2 st. C. Uwaga drogi śliskie. Wiatr słaby i umiarkowany, w porywach do 55 km/h, zachodni. W rejonach podgórskich i Sudetach, wiatr od 40 km/h do 55 km/h, w porywach do 70 km/h, zachodni. W Tatrach porywy do 90 km/h. W górach zawieje i zamiecie śnieżne.

PAP

drukuj